Written by 10:57 Nauka

Ruszył wewnętrzny projekt szkoleniowo-edukacyjny IMGW-PIB “Podzielmy się wiedzą”

Program „Podzielmy się wiedzą” powstał w celu lepszej wymiany informacji między zespołami pracującymi w strukturze Instytutu oraz ciągłego podnoszenia kompetencji poprzez samokształcenie i cykliczne szkolenia.

“Skoro możemy się dzielić miejsce w metrze, samochodzie to czemu nie możemy dzielić się wiedzą. Program z założenia skierowany jest do wszystkich pracowników IMGW-PIB bez ograniczeń i odgórnych nakazów. Poprzez samodoskonalenie chcemy wszystkim dać możliwość wyboru najlepszej drogi kariery zawodowej. Program zakłada również wzajemna wymianę informacji, czyli każdy może przesłać do naszej bazy swój artykuł, prezentację, tekst popularnonaukowy, zadać pytania ekspertom, uczestniczyć w seminariach i szkoleniach, które uruchomiliśmy w 2020 r.”. – komentuje pomysłodawca, prof. Mariusz J. Figurski, Kierownik Laboratorium Zaawansowanych Metod Modelowania Meteorologicznego MGW-PIB.

W pierwszym etapie platforma dostępna jest wewnętrznie, w kolejnym planowane jest udostępnianie najciekawszych materiałów szerszej grupie odbiorców. Instytut już pracuje nad nowym projektem.

(Visited 20 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 28 sierpnia 2023
Close