Written by 11:44 Klimat

CLIMATE-CON 2021: Warto rozmawiać o zmianie klimatu

Kilka dni po szczycie COP26, na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyło się niezwykle inspirujące wydarzenie pod hasłem CLIMATE-CON 2021. Wzięliśmy w nim udział i możemy potwierdzić, że Polacy potrafią rozmawiać o problemach związanych z globalnym ociepleniem i jakością środowiska.

Formuła Śląskiego Konwentu Klimatycznego łączyła w sobie cechy konferencji, warsztatów i eventów. Z powodu ograniczeń epidemicznych, 15 sesji tematycznych wraz z warsztatami i pokazami filmowymi odbyło się w formie hybrydowej z transmisją online. Celem konferencji była edukacja i podniesienie świadomości społecznej na temat jakości powietrza i współczesnej zmiany klimatu. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Jak ograniczać emisje gazów cieplarnianych? Czy nasze domy są eko? Czym jest ślad węglowy i jak poprawnie go liczyć? Czy nowoczesne technologie pomogą ochronić Ziemię przed katastrofą klimatyczną? Te i wiele innych pytań mogło paść dzięki zaproszonym prelegentom reprezentującym bardzo różne środowiska społeczne, naukowe, biznesowe i instytucjonalne. CKLIMATE-CON 2021 potwierdził, że o tak trudnym zagadnieniu, jakim jest zmiana klimatu trzeba mówić w szerokim kontekście, ponieważ zjawisko to dotyka każdego aspektu naszego życia.

CLIMATE-CON 2021, Chorzów, 22-23.11.2021 r.
CLIMATE-CON 2021, Chorzów, 22-23.11.2021 r.

Wszystkie rozmowy i wydarzenia towarzyszące mogą Państwo obejrzeć na platformie „Śląskie. Pełne czystej energii” https://powietrze.slaskie.pl/content/climate-con-21.


Oprac. Redakcja.
Zdjęcie główne: Shelagh Murphy | Unsplash

(Visited 29 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 1 września 2023
Close