F. Aaron Burden on Unsplash

Written by 08:42 Hydro, Meteo

IMGW-PIB przygotowało materiały dydaktyczne o zjawiskach pogodowych

IMGW-PIB od ponad 100 lat specjalizuje się w meteorologii i zabezpiecza prognozy pogody dla Polski. Jednym z najważniejszych zadań IMGW-PIB jest edukacja społeczeństwa.

Instytut dzieli się wiedzą w filmach edukacyjno-informacyjnych, magazynie naukowym – MHWM oraz popularno-naukowym Obserwatorze a także na profilach IMGW-PIB w mediach społecznościowych.

Odpowiadając na potrzeby szkół i obserwując postępujący kryzys klimatyczny, Instytut przygotował materiały edukacyjne. Wiedza w nich zawarta jest opracowana do nauki w szkole i w domu – wszędzie i dla każdego.

Na www.imgw.pl powstała zakładka Edukacja przeznaczona dla nauczycieli i uczniów. Zawiera trzy lekcje tematyczne: o chmurach, wodzie oraz satelitach i radarach. Każda lekcja składa się z prezentacji dla nauczyciela, którą może referować czytając ją lub prezentując na nośniku wideo. Uczniowie otrzymują fiszki do wydrukowania lub pobrania na komputer lub telefon (link bezpośredni: https://imgw.pl/instytut/edukacja).’Instytut poleca również film edukacyjny „Klimat, woda i pogoda” (https://youtu.be/FL-Xu657ScI), który jest świetnym wprowadzeniem do zajęć lekcyjnych, oraz komiks edukacyjny Weatherman – o bohaterze, który o pogodzie wie wszystko.

W czasie izolacji społecznej #zostanwdomu ważne jest dostarczanie wartościowych i ważnych dla społeczeństwa treści. IMGW-PIB zaprasza w fascynującą podróż do świata pogody i towarzyszących jej zjawisk. Opracowane materiały w przystępny sposób uczą przewidywania i rozumienia pogody oraz właściwego zachowania i zasad bezpieczeństwa w czasie groźnych zjawisk atmosferycznych.

W razie pytań lub chęci otrzymania dodatkowych informacji edukacyjnych prosimy o kontakt z Zespołem Komunikacji IMGW-PIB pod adresem email: content@imgw.pl.

Materiały można udostępniać bez ograniczeń terytorialnych i prawnych.


Oprac. Redakcja.
Zdjęcie główne: Aaron Burden | Unsplash.

(Visited 29 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 31 sierpnia 2023
Close